خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والی کندز: ولسوالی های جديد به زودی از تصرف طالبان خارج ميشود

والی کندز: ولسوالی های جديد به زودی از تصرف طالبان خارج ميشود

Mar 17, 2016 - 16:32

کندز (پژواک، ٢٧ حوت ٩٤): والى کندز ميگويد که که سه منطقه اى که به حيث ولسوالى ها منظور گرديده و تا حال در تصرف طالبان مسلح است، عنقريب با راه اندازى عمليات تصفيوى، به تصرف نيروهاى دولتى خواهد آمد.

اين سه ولسوالى جدیدالتشکیل شامل آقتاش مربوط ولسوالى خان آباد، کلباد مربوط ولسوالى امام صاحب و گل‌تپه مربوط مرکز کندز بوده که رييس جمهور اشرف غنى درسفر چهارماه قبل به کندز، آنها را به حيث ولسوالى هاى مستقل منظور کرده است.

کندز در گذشته داراى شش واحد ادارى شامل چهاردره، على آباد، امام صاحب، خان آباد، دشت ارچ وقلعۀ زال بود که حالا داراى نُه ولسوالى مى باشد.

اسدالله عُمرخیل والی کندز ميگويد که نزدیک به هشتاد در صد کار تشکیلات این واحد های اداری تکميل گرديده و طی روزهای آینده، تمامی اين مناطق از ادارۀ طالبان خارج ساخته خواهند شد.

وى به آژانس خبرى پژواک گفت: "به زودى بيست فيصد تشکيلات ديگر اين سه ولسوالى نيز تکميل خواهد شد و ما کوشش می‌کنیم که درهمین چند روز و یا هم در سال نو، این ولسوالی ها را فعال کنیم."

عبیدالله باشندۀ شهر کندز می ‌گوید: "اگر این سه ولسوالی فعال شود مشکلات امنیتی در ولايت کندز٥٠ در صد کاهش یافته و زمینۀ کار برای مردم فراهم خواهد شد. "

وى به گونۀ مثال گفت که با تصرف ولسوالی گل تپه که در حومۀ شهر کندز واقع است و طالبان از سالها بدينسو در آنجا فعاليت دارند، تهدیدات امنیتی به شهر کندز رفع ميگردد.

به گفتۀ اين شهروند، ولسوالی آقتاش که از وجود طالبان تصفيه و تشکيلات ادارى آن فعال گردد، تهدیدات امنیتی به خان‌آباد و شاهراه کندزـ تخار نيز برطرف ميشود؛ ولسوالی کلباد که مربوط امام صاحب و با تاجکستان سرحد دارد، مردم آن با ایجاد ولسوالی ازتهدیدات امنیتی رهايى مى يابند.

عبيدالله بدین باور است که برخی ازاین سه ولسوالی، مرکز قوماندۀ طالبان مسلح است که در صورت تصرف آن، مرکز تجمع و سازماندهى شان از هم می پاشد.

اما برخی ديگر ميگويند که به گفته های مقام هاى محلى بی باور اند.

محمد احسان باشندۀ ديگر کندز گفت: "دولت تا هنوز امنیت داخل شهر را به گونه درست نتوانسته تأمین کند، هر روز ما شاهد سرقت های مسلحانه در شهر و در نزدیکی های چوک هستیم، دولت تا حال برای تصفيه قريه هاى نزدیک شهر که طالبان در آن حضور فزیکی دارند، برای نابودی شان کدام اقدام جدی نکرده، چه رسد به ولسوالی هاى تازه تشکيل که کاملاً در کنترول طالبان است."

وى ميگويد که مردم کندز به گفته هاى مقام هاى محلى باور ندارند و خواستار گام هاى عملى هستند.

مل پاسوال محمد قسیم جنگلباغ قوماندان امنیه کندز نیز از تکمیل تشکیلات این سه ولسوالی خبر داده، می گوید که عملیاتى را به هدف تصفيه ولسوالی ها روی دست دارند.

جنگلباغ گفت: "ما تدابیر خاص روی دست داریم و انشاءَالله عنقریب عملیات ما آغاز میشود و نيروهاى نظامى وملکى در تمام این ولسوالی ها جابجا شده فعالیت را آغاز خواهیم کرد."

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement