خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

یفتلی: مخالفان مسلح یا صلح و یا هم شکست را قبول کنند

یفتلی: مخالفان مسلح یا صلح و یا هم شکست را قبول کنند

May 07, 2017 - 15:30

کابل (پژواک،١٧ثور٩٦): لوى درستيز قواى مسلح افغانستان مى گويد که مخالفان مسلح، نيت صلح سراسرى در کشور را ندارند، بربادى و ويرانى کشور جزئی از اهداف آنان مى باشد.

دگر جنرال محمد شریف یفتلی لوی درستیز قوای مسلح افغانستان که امروز در مراسم فراغت سربازان و بريدملان از مرکز نظامى کابل صحبت مى کرد، گفت که دشمنان مردم  افغانستان باید یا صلح کنند و یا هم در مقابل نیرو های امنیتی کشور شکست شان را قبول نمايند.

این مقام بلند رتبه وزارت دفاع ملی گفت: "مخالفین دولت افغانستان، اراده برای تامين صلح سرتاسری در افغانستان را ندارند."

يفتلى علاوه کرد: "دشمنان مردم افغانستان جز نیت بربادی و ویرانی کشور دیگر نیتی ندارند؛ اما اردوی ملی افغانستان، دسترخوان مشترک همه اقوام به هم برادر و به هم برابر این ملت است، که اراده قوی برای تامین امنیت و صلح سرتاسری در کشور را دارند  و با قوت در برابر مخالفان مسلح مبارزه خواهندکرد.

وی خطاب به سربازان و افسرانی که تازه سند فراغت به دست آورده اند گفت: "مشکلات هر یک شما را مد نظر داریم و هر چه زودتر به اندازه توانایی های خود، آنها را مرفوع خواهیم کرد."

برید جنرال لعل جان زهیر قوماندان عمومی مرکز تعلیمی نظامی کابل گفت که امروز، دست کم ١٢٢٦ سرباز و بريدمل پس از يک دوره آموزشى ٩ و ١٣ هفته يى، سند فراغت به دست آوردند.

زهیر افزود که کیفیت در کنار کمیت، از اولویت های این مرکز می‌باشد که برعلاوۀ آموزش سربازان و بریدملان جدید، منسوبین قول اردوها غرض فراگیری مسلک های نظامی نیز درجریان وظایف به این مرکز فرستاده می‌شوند؛ تا قابلیت هاى آنها افزایش پیدا کند.

محمد رامین یک تن از سربازان که امروز سند فراغت به دست آورده است، به آژانس خبری پژواک گفت: "میخواهم با پوشیدن لباس نظامی از وطن خود دفاع کنم و بتوانم مصدر خدمت به مردم رنج دیده و غم دیده این سرزمین شوم."

وی نیز در پیامی برای مردم افغانستان گفت که تا آخرین قطره خون، از نوامیس این وطن و از وجب وجب خاک این کشور دفاع میکند و میکوشد تا امنیت را براى مردم افغانستان تامين کند.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement