خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"آرزوی دشمن، به خشونت کشاندن تظاهرات و توهین به رهبران است"

"آرزوی دشمن، به خشونت کشاندن تظاهرات و توهین به رهبران است"

Jun 06, 2017 - 14:35

هرات (پژواک،١٦جوزا ٩٦): در همایش بزرگى به منظور حمایت از حکومت و تقویت وحدت میان مردم در شهرهرات، گفته شد که هیچ گزینه اى برای جانشینی رهبران حکومت وجود ندارد و باید مردم از رهبران شان حمایت کنند.

دراین همایش که امروزدر تالارمولانا جلال الدين محمد بلخی شهرهرات برگزار شد،  شماری از نمایندگان مجلس، بزرگان قومى، متنفذین، فعالان مدنی و سیاسی و صدها تن از شهروندان هرات اشتراک داشتند.

اشتراک کنندگان میگویند که استخبارات کشورهای همسایه، با ایجاد نفاق و تفرقه افگنی درمیان اقشار مختلف کشور، جنگ نیابتی را به راه انداخته اند و دراین شرایط ، باید مردم بیدار باشند و نگذارند که هراس افگنان و استخبارات بیگانه سوء استفاده کنند.

شماری از وکلای شوراى ملى دراین همایش، تغییر نظام و برکناری رهبران حکومت وحدت ملی را، راه حل ندانسته و ازهمه مردم خواستند که از حکومت و نیروهای امنیتی  شان حمایت و پشتیبانی کنند.

منورشاه بهادری نماينده مردم هرات درمجلس نمایندگان در این همایش گفت: "چون دیگر گزینه اى برای تغییر حکومت وجود ندارد، بايد از این حکومت و نظام خود و نیروهای امنیتی خود دفاع می کنیم."

مسعوده کرخی عضو دیگر مجلس نمایندگان گفت که تغییر نظام و استعفای رهبران حکومت، به معنای به عقب برگشتن است و آنان به عقب برنخواهند گشت.

وی افزود: "حکومت وحدت ملی، برخواسته  از آرای مردم است، مردم افغانستان هیچ گاهی به عقب برنخواهند گشت."

اين نماينده مردم هرات درصحبتهايش افزود که یگانه راه جلوگیری از فروپاشی نظام، متحد شدن و همبستگی اقوام مختلف کشور است.

به باور او، برای جلوگیری ازبحران و ناامنی ها در کشور، باید اصلاحاتی در نهاد های حکومتی بوجود آید.

کامران علیزایی عضو شورای ولایتی هرات نیز درصحبت هايش گفت که هیچ گزینه اى برای جانشینی رهبران حکومت وجود ندارد و باید مردم از رهبران شان حمایت کنند.

او افزود: "آرزوی دشمن، به خشونت کشاندن تظاهرات و توهین به رهبران است."

ازسويى هم، مولوی سید محمد آخند زاده معاون شورای علمای زون غرب، در این همایش حمایتش را از حکومت و نیروهای امنیتی اعلام کرد و  از مخالفان مسلح دولت خواست تا دست از جنگ و خونریزی بردارند و همانند گلبدین حکمتیار رهبرحزب اسلامى افغانستان، به روند صلح بپيوندند.

این همایش حمایتی، درحالی برگزار شد که اخیراً شماری از شهروندان کشور در ولایت های مختلف، با راه اندازی تظاهرات، رهبران حکومت را به بی کفایتی متهم نموده و خواهان برکناری رییس جمهور و رییس اجرایى حکومت شده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement