خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پيترايس: امريکا بايد در پاليسى جديدش فشار بر پاکستان را بيشتر نمايد

پيترايس: امريکا بايد در پاليسى جديدش فشار بر پاکستان را بيشتر نمايد

Jun 17, 2017 - 14:40

کابل (پژواک، ٢٧جوزا ٩٦): جنرال ديويد پيترايس مى گويد که ادارۀ رييس جمهور ترمپ، بايد در پاليسى جديد  خود در مورد افغانستان، مخفیگاه هاى تروريستان در پاکستان را نيز بايد در نظر داشته باشد.

موصوف که بعد از ماموريت در افغانستان، به حيث رييس ادارۀ استخباراتى امريکا کار کرده است، در مصاحبۀ ويژه با رسانۀ امريکايى(پى بى اس) گفته است که جنگجويان ضد حکومت افغانستان و امريکا، از لانه هاى مصوون در پاکستان برخوداراند.

وى از حکومت امريکا به رهبرى دونالد ترمپ خواسته است که در پاليسى جديد، بايد پاکستان تحت فشار گرفته شود و يا هم اقدامات جدی عليه آن صورت گيرد.

پيترايس گفته است که امريکا بر رهبران طالبان و شبکۀ حقانى، فشار مستقيم آورده نمى تواند؛ چرا که در پاکستان زندگى آرام دارند.

اما موصوف خواسته است که در مقابل افراد مسلح  يادشده که در مقابل افغان ها و حکومت افغانستان مشکلات ايجاد مى کنند،  بايد مقامات پاکستانى مجبور شوند که عمليات عليه آنها انجام دهند.

اين قوماندانى پيشين نيروهاى امريکايى در افغانستان گفته است که تفاوت مهم منازعۀ افغانستان با عراق در اين است که مخالفين مسلح دولت افغانستان، مراکز مصوون در پاکستان دارند، که از ديد امريکا دور است.

پيترايس، بر حضور درازمدت امريکا در افغانستان تاکيد کرده و گفته است که نظاميان امريکايى، بيش از شصت سال بدينسو در کورياى جنوبى و بعضى کشورهاى اروپايى حضور دارند.

موصوف، فرستادن حدود پنج هزار سرباز اضافى به افغانستان را لازم خوانده و بر حضور دايمى سربازان امريکايى در افغانستان تاکيد کرده است.

قابل ذکر است که جنرال نيکولسن قوماندان عمومى نيروهاى ناتو و امريکايى در افغانستان، چندى قبل شکايت کرده بود که با کاهش سربازان در افغانستان مواجه است.

اخيرا گفته مى شود که امريکا، افزايش سه تا پنج هزار سرباز اضافى در پاليسى جديد خود در مورد افغانستان را اعلام خواهد کرد.

رييس جمهور ترمپ، اخيراً به جيمز متيس وزير دفاع خود صلاحيت داده تا در مورد فيصلۀ نهايى نمايد؛ اما تاکنون اعلام نکرده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement