خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مشرانوجرگه چگونگى ورود افراد مشکوک به ساختمان شوراى ملى را بررسى مى کند

مشرانوجرگه چگونگى ورود افراد مشکوک به ساختمان شوراى ملى را بررسى مى کند

Jul 16, 2017 - 15:53

کابل (پژواک،۲۵سرطان۹۶): مشرانوجرگه اتهام وارد شده بر رييس اين جرگه در مورد همکارى او با افراد مشکوک که مى خواستند وارد ساختمان شوراى ملى شوند را رد نموده و هيئتى را براى بررسى اين موضوع توظيف کرد.

میرداد نجرابی رییس کمیسیون امنیت داخلی ولسی جرگه، هفتۀ گذشته گفته بود که شماری از افراد مشکوک که احتمالأ تروریست اند، می‌ خواستند وارد ساختمان شورای ملی شوند، که از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گفته نجرابی، فضل‌الهادی مسلمیار رییس مشرانوجرگه پس از بازداشت این افراد، بدون اینکه معلوم شود این افراد به چه‌ هدفی قصد ورود به ساختمان شورای ملی را داشتند، چندین ‌بار تماس گرفته و گفته است که آنان باید رها شوند.

به گفته او، افراد بازداشت‌ شده می ‌خواستند به بهانۀ دیدار با حضرت علی عضو ولسى جرگه، وارد ساختمان شورای ملی شوند؛ اما حضرت علی به مسوولان امنیتی شورا گفته بود که این افراد مشکوک مى باشند و باید بازداشت شوند.

در نشست امروز مشرانوجرگه، روی این موضوع بحث صورت گرفت.

فضل هادی مسلمیار رییس مشرانوجرگه، در نشست امروز این جرگه اتهام وارد شده بر خود را بی اساس خواند و گفت که هیئت اداری ولسی جرگه، به اعضای آن جرگه اجازه ندهد که بدون اسناد و مدارک در مورد یک عضو و یا شورای ملی صحبت نماید.

موصوف گفت که موضوع ورود افراد مشکوک و رهايى آنها بايد بررسى شود.

شماری از اعضای دیگر این جرگه نیز اتهام وارد شده بر مسلميار را رد کردند و خواستار بررسی این موضوع شدند.

سرانجام جرگه، یک هیئت ٩ نفری به ریاست محمد علم ایزدیار نایب اول مشرانو جرگه را موظف ساخت تا اين موضوع را بررسی نماید.

در همین حال، محمد نذیر احمدزی نایب دوم ولسی جرگه، در صحبت با رسانه ها گفت که افراد مشکوک بعد از اطلاع حاجی حضرت علی، بازداشت و رسما به ارگانهای عدلی و قضایی سپرده شده اند .

او افزود که بررسی این موضوع، مسوولیت ارگانهای کشفی و استخباراتی است و تا کنون اسناد و شواهدی که بيانگر همکاری مسلمیار با افراد مشکوک باشد، گزارش نشده است.

حاجی حضرت علی نماینده مردم ننگرهار نيز به خبرنگاران گفت که هفته گذشته، موظفین امنیتی شورا با او تماس گرفتند و گفتند که پنج فرد مشکوک که يکى از آنها خود را برادرزاده اش معرفی کرده است، داخل محوطه شورا شده اند.

او افزود که وی به مؤظفین امنیتی شورا وظیفه سپرد تا افراد را بازداشت نمایند؛ زیرا هیچ نوع رابطه با او ندارند.

وی بدون ارایه جزییات گفت که افراد یادشده، به ضمانت رها شده اند و باید این موضوع از سوى ارگانهای کشفی و استخباراتی بررسی شود.

میردادخان نجرابی رییس کمیسیون امنیت داخلی ولسی جرگه، امروز در صحن شوراى ملى به خبرنگاران گفت که این موضوع را به اساس تماس حضرت علی با او، با جرگه شریک ساخته و مسلميار را متهم نکرده است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement