خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

به سیلاب زدگان بدخشان کمک می‌شود

به سیلاب زدگان بدخشان کمک می‌شود

Jul 22, 2017 - 20:12

کابل (پژواک، ۳۱ سرطان۹۶): رئیس اجرایی حکومت به وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث هدایت داده است تا ۲۰۰ تن گندم را به صورت عاجل به سیلاب زدگان ولسوالی‌های درواز بدخشان کمک کند.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی حکومت در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که عبدالله عبدالله این موضوع را امروز در نشست با نمایندگان مردم درواز در کابل بیان کرده است.

نمایندگان ولسوالی‌های هفتگانه درواز در این نشست گزارشی از میزان خسارت‌های ناشی از سیلاب‌های اخیر در این مناطق ارایه کردند و خواستار کمک عاجل حکومت به آسیب دیدگان شدند.

به گفته آنان، شمار زیادی از خانه‌های مسکونی، پروژه‌های کوچک توسعه‌یی، سیستم آبیاری و کانال‌های زراعتی در این مناطق تخریب شده است که نیازمند ترمیم و بازسازی می‌باشند.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت به وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث هدایت داد تا هر چه عاجل در هماهنگی با وزارت زراعت ۲۰۰ تن گندم را به منظور کمک به آُسیب دیدگان درواز انتقال دهد.

ویس برمک، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث گفت که مقداری مواد غذایی و طبی بعد از وقوع سیلاب‌ها توسط طیاره به مناطق آسیب دیده انتقال گردیده و قرار است بعد از تثبیت میزان خسارت، اقدام‌های بیشتر دراین راستا صورت گیرد.

رئیس اجرایی در عین حال خاطر نشان کرد که وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث با همکاری وزارت انکشاف دهات میزان خسارت به پروژه‌های توسعه‌یی مناطق آسیب دیده را سنجش کرده و برای بازسازی آن‌ها و بازگشایی راه‌های ارتباطی اقدام کند.

همچنان، عبدالله به نمایندگان ولسوالی‌های درواز وعده سپرد که برای حل مشکلات آسیب دیدگان و بیجا شد‌گان از جیب خود نیز کمک کند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement