خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

آتشسوزى در بازار ميوه در کابل، حدود ده ميليون افغانى خساره وارد کرد

آتشسوزى در بازار ميوه در کابل، حدود ده ميليون افغانى خساره وارد کرد

Jul 25, 2017 - 16:06

کابل (پژواک،۳ اسد ٩٦): آتشسوزی در مارکیت میوۀ تازه و سبزیجات در مربوطات حوزه چهارم شهر کابل که حدود دو ساعت ادامه داشت، بيش از ده میلیون افغانی خساره وارد کرد.

الله محمد یک تن از دکانداران مارکیت میوۀ تازه و سبزیجات، به آژانس خبری پژواک گفت که تا حال علت اين آتشسوزی که ٣٥ دکان ميوه و سبزيجات در آن حريق شده است، معلوم نشده است.

به اساس معلومات، اين آتشسوزى چاشت امروز از بام یکی از دکان ها آغاز و بعداً با سرعت به سایر دکان هاى مارکيت سرایت کرد.

به گفتۀ موصوف اطفائیه بعد از بيست دقیقه به محل رسید و دقايقى پيش (حوالى ساعت دو بعد از ظهر)، آتش را مهار و خاموش کرد.

 نورالحق نذیر عمری رییس اتحادیه ملی پیشه وران، در محل رويداد به خبرنگاران گفت که در این آتشسوزی، بیش از ده میلیون افغانی به تاجران خساره وارد شده است.

مل پاسوال فاروق حساس آمر حوزه چهارم امنیتی پولیس که در محل رویداد حضور داشت، در صحبت با رسانه ها گفت که تا کنون علت آتشسوزی مشخص نشده؛ اما تحقيقات در مورد ادامه دارد.

وی گفت که در اين رويداد تلفات جانی وارد نشده؛ اما خسارات مالی به تاجران مارکیت میوۀ تازه و سبزیجات وارد شده است، که آمار دقيق آن بعدا مشخص خواهد شد.

اين در حالى است که در چهارده هم اسد سال گذشته، از اثر آتشسوزى در مارکيت اباسين ځدران در ميرويس ميدان (کوته سنگى) کابل،  اموال حدود ١٢٠٠ دکان طعمه حريق شد و دکانداران این مارکیت ١٧ میلیون دالر خساره مند گردیدند.

همچنان آتشسوزی در یکی از مارکيت های چوبفروشی در مربوطات حوزه دوم شهر کابل، يک و نيم ميليون دالر خساره وارد کرد. در اين آتشسوزى شصت دکان حريق شد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement