خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نمایندگان هرات و غور از پیامدهای منفی سقوط تیوره ابراز نگرانی کردند

نمایندگان هرات و غور از پیامدهای منفی سقوط تیوره ابراز نگرانی کردند

Jul 26, 2017 - 18:52

هرات (پژواک، ۴ اسد۹۶): شماری از نمایندگان مردم هرات و غور در شورای ملی و شوراهای ولایتی، در یک گردهمایی، نسبت به پیامدهای منفی ادامۀ تسلط طالبان بر ولسوالی تیوره، ابراز نگرانی کردند.

غلام فاروق مجروح، نماینده مردم هرات در ولسی جرگه گفت که ادامه حضور طالبان در ولسوالی تیوره، زمینه نفوذ این گروه به دیگر ولسوالی‌های غور و حتی هرات را فراهم خواهد کرد.

مجروح افزود: «جنگ تیوره، جنگ غور نیست بلکه جنگ هرات است، جنگ باز کردن راه شمال به جنوب است؛ جنگ باز کردن ترانزیت مواد مخدر در مرکز افغانستان است.»

انیسه غیور منشی شورای ولایتی غور ونماینده ولسوالی تیوره که در نشست حضور داشت گفت: «ما بار‌ها از حکومت تقاضا کردیم که طالبان در حال سربازگیری در غور هستند وباید کمک کنند؛ در غیر آن این ولسوالی سقوط خواهد کرد؛ اما حکومت هیچ اقدامی نکرد.»

وی افزود: «اگر حکومت در بازپسگیری این ولسوالی اقدام نکند، ولسوالی‌های پسابند، شهرک، تولک، ساغر و دولینه نیز که تحت تهدیدات جدی طالبان قرار دارند، سقوط خواهند کرد.»

غیور گفت: «سلاح‌هایی که در تیوره استفاده شده، هیچ نیروهای نظامی ما ندارد، معلوم است که کمک‌های همسایه‌های ما ایران وپاکستان است.»

حبیب الرحمان پدرام، عضو شورای ولایتی هرات نیز گفت که سقوط تیوره، مقدمۀ سقوط ولایت غور و دیگر ولایات در حوزه غرب است.

وی گفت: «سقوط تیوره می‌تواند وضعیت بزرگ‌ترین دستاورد حکومت وحدت ملی در هرات را که بند سلما است به خطر بیندازد؛ بنابراین سکوت حکومت به هیچ عنوان مورد تایید نیست.»

تیوره، از جمله ولسوالی‌های دور افتاده غور است که در جنوبغرب ولایت قرار دارد. این ولسوالی چهار روز قبل در پی حمله گستردۀ طالبان که به گفته منابع محلی، از طریق هلمند و فراه هجوم آورده بودند، به کنترول طالبان درآمد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement