خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اتاق تجارت و صنایع هرات وزارت مالیه را به دریافت محصول گمرکی دوباره متهم کرد

اتاق تجارت و صنایع هرات وزارت مالیه را به دریافت محصول گمرکی دوباره متهم کرد

Jul 27, 2017 - 19:45

هرات (پژواک، ۵ اسد ۹۶): رئیس اتاق تجارت و صنایع هرات می‌گوید که مامورین وزارت مالیه در شاهراه هرات-کندهار، از اموال تاجران که در هرات محصول شده است دوباره محصول می‌گیرند.

سعد خطیبی امروز در یک گردهمایی که با حضور شماری از تاجران معترض در هرات برگزار شده بود، گفت که این وضعیت از سه ماه به این سو ادامه داشته است.

وی گفت: «تاجران در هرات از عملکرد مسؤلان گمرک ولایت نیمروز شاکی‌اند و می‌گویند که مامورین آن‌ها از کالاهای وارداتی که قبلاً در گمرک هرات محصول شده دوباره به گونه خودسر وغیرقانونی محصول می‌گیرند .»

خطیبی افزود: «درمسیر شاهراه هرات-کندهار، در منطقه دلارام نیمروز ازسوی وزارت مالیه پوسته ایجاد گردیده است که روزانه از کانتینر‌های تجار ۵۰ هزار تا یک لک افغانی پول اخذ می‌کنند .»

رئیس اتاق تجارت و صنایع هرات گفت: «وزارت مالیه، گمرک هرات را قبول ندارد اما گمرک نیمروز را قبول دارد، از موترهای تاجران دوباره پول می‌گیرند اما معلوم نیست که این پول به چه خاطر گرفته می‌شود و به کدام حساب می‌رود .»

سعد خطیبی با تاکید بر ادامه دادخواهی اتاق تجارت و صنایع هرات، گفت: «اگر حکومت به گمرک هرات اعتماد ندارد دروازه این گمرک را ببندد واز اخاذی جلوگیری کند .»

با وجود تماس تلفونی مکرر، اجمل حمید عبدالرحیم زی سخنگوی وزارت مالیه حاضر نشد در این زمینه صحبت کند. در عین حال تلاش پژواک برای برقراری ارتباط تلفونی با رئیس گمرگ نیمروز نیز بی نتیجه بود.

اما، جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات گفت که اداره محلی این نگرانی اتاق تجارت و صنایع و تاجران را با مسؤلان حکومت در کابل شریک خواهد ساخت.

بخش عمده اقلام وارداتی از ایران و ترکمنستان از طریق گمرک‌های اسلام قلعه و تورغندی هرات طی مراحل می شود. بعد از گمرک اسلام قلعه، بیشترین میزان ترخیص اقلام تجارتی با ایران از طریق گمرک نیمروز صورت می‌گیرد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement