خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حوادث ترافيکى ايام عيد درهرات ٤ کشته و٣١٦ مجروح برجا گذاشت

حوادث ترافيکى ايام عيد درهرات ٤ کشته و٣١٦ مجروح برجا گذاشت

Sep 04, 2017 - 17:05

شهر هرات (پژواک، ١٣ سنبله ٩٦): مسوولين در هرات مى گويند که ٣١٦ تن، بر اثر حادثات ترافیکی در روز عرفه و سه روز عید قربان، در اين ولایت مجروح گرديده و چهار تن کشته شده اند.

محمد رفیق شیرزی سخنگوی شفاخانه حوزوی هرات، به آژانس خبری پژواک گفت که این مجروحین، بین سنین مختلف می باشند که در سطح شهر و ولسوالی های هرات، در رویدادهای ترافیکی مجروح و به این شفاخانه بستری شده اند.

وى افزود که بیشتر مجروحین ترافیکی، جوانان و نوجوانانی هستند که بر اثر تیزرانی و بی توجهی به قوانین ترافیکی مجروح شدند.

وى گفت: "در رويدادهاى ترافيکى، سه تن فوت شده و ٢٣٧ تن ديگر مجروح گرديده اند؛ همچنان ٣٩ تن ناشی از لت و کوب جنگ های خیابانی، ٢٩ تن بر اثر چاقو خوردگی و ١١ فرد دیگر بر اثر مرمی خوردگی مجروح شده و یک تن جان باخته، که ثبت و راجستر شفاخانه حوزوی هرات گرديده اند؛ در سه روز عید فطر، ١٦٩ واقعه به ثبت رسیده بود که در مقایسه عید قربان، ٥٠ درصد حادثات ترافیکی افزایش یافته است."

 دراین حال، شماری از شهروندان هرات، از افزایش واقعات ترافیکی ابراز نگرانی می کنند.

احمد شفیق یک تن  از شهروندان  هرات، به این باور است که رانندگان ريکشاها از یکسو به صدای بسیار بلند موسیقی می‌گذارند و از سوی دیگر، متوجه قوانین ترافیکی نیستند.

سیداکبر یکی دیگر از شهروان هرات گفت: "اکثر نوجوانان و جوانان در تمام شهر، نه قانون و نه نظم ترافیکی را رعایت می‌کنند، هر روز تصادفات و مشکلات زیاد می‌شود."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement