خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۶۷ کيلومتر سرک در نُه ولايت جغل اندازی و قيرريزی می‌شود

۶۷ کيلومتر سرک در نُه ولايت جغل اندازی و قيرريزی می‌شود

Sep 12, 2017 - 15:27

کابل(پژواک، ۲۱ سنبله ۹۶): وزارت احيا و انکشاف دهات مى گويد که ٦٧ سرک در نُه ولايت کشور، به هزينۀ حدود ۵۲۲ ميليون افغانى جغل اندازی و قيرريزی مى گردد.

قرارداد ۱۲ پروژه سرک سازى، امروز ميان وزير احيا و انکشاف دهات و نماينده های شرکت های سرک سازی به امضا رسيد، که با تکميل آن بيش از ۲۰۰ قريه بهم وصل و نيم ميليون روستانشين، به شکل مستقيم از آن مستفيد می‌شوند.

نصيراحمد درانی وزير احيا و انکشاف دهات، گفت که اين پروژه ها شامل حدود ٣٧ کيلومتر قيرريزی و کانکريت سرک،  بيش از ۳۰  کيلومتر بازسازی و جغل اندازی سرک، و ساخت ۱۶۷ متر پُل مى شود.

وی با بيان اينکه هزينه مجموعی اين پروژه ها نزديک به ۵۲۲ ميليون افغانى بوده، گفت که پول اين پروژه ها، از سوی بانک جهانی و وزارت احيا و انکشاف دهات، پرداخت می‌گردد.

موصوف افزود که کار اين پروژه ها، تا چند روز آينده در ولايات کابل، پروان، کاپيسا، سمنگان، فارياب، ننگرهار، غور، کندهار و جوزجان آغاز می‌شود و در مدت شش تا يکسال تکميل و به بهره برداری سپرده خواهد شد.

درانی، با بيان اينکه اين پروژه ها، ۲۶۵ هزار روز کاری را برای مردم ايجاد می‌کند، افزود: "علاوه بر اهميت اقتصادی که بر رشد زراعت، دسترسی به خدمات صحی و مارکيت دارد، به تعداد ۲۲۱ قريه را بهم وصل و مشکلات صدها هزار روستايی را حل می‌کند."

وزير احيا و انکشاف دهات، از شرکت های قراردادی خواست که کار پروژه ها را به شکل معياری و به تاريخ تعيين شده، تکميل کنند.

مسوولان شرکت هاى ساختمانى وعده سپردند که کار پروژه ها را مطابق به معيارهای سرکسازی و به وقت معين به اتمام می­رسانند.

آنان گفتندکه شرکت شان در گذشته نيز چنين پروژه ها را با کيفيت خوب تکميل و به بهره بردارى سپرده است و اين پروژه ها را نيز طبق وعدۀ سپرده شده در قرارداد، عملی خواهند کرد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement