خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شماری از رسانه ها به توهین به شخصیت زنان متهم شدند

شماری از رسانه ها به توهین به شخصیت زنان متهم شدند

Sep 28, 2017 - 17:12

کابل (پژواک، ۶ میزان ۹۶): شبکه زنان افغان، شماری از رسانه ها به ویژه برخی تلویزیون ها را متهم کرد که با اجرای برنامه های تمسخرآمیز، به شخصیت زنان توهین می کنند.

روبینا همدرد مسوول بخش دادخواهی شبکه زنان افغان که یک نهاد غیردولتی است، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت ادامه روند توهین به زنان از مجرای رسانه ها، به زنان به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید به آن پایان داده شود.

وی با نام گرفتن از تلویزیون های طلوع و نورین گفت که این دو رسانه، از طریق برنامه های "شبکه خنده" و "سرزمین من"، به زنان توهین کرده اند و شخصیت آنان را زیر سؤال می برند.

روبینا همدرد افزود که شبکه زنان افغان، چندین بار بخاطر توهین به  زنان، در این دو برنامه اعتراض کرده؛ اما بی نتیجه بوده است.

وی گفت: "هرچند ما چند مکتوب دراین زمینه  به کمیسیون بررسی تخطی های رسانه یی فرستادیم؛ اما هیچ پاسخی از سوی آنها داده نشد."

خانم همدرد گفت که به طور نمونه در این اواخر برخی رسانه های تصویری، چاپی و الکترونیکی خانه های امن را جای فساد اخلاقی خوانده اند و زنانی را که بخاطر زنده ماندن و در امان ماندن از خشونت به این خانه ها پناه آورده اند، توهین کرده و به شخصیت آنان آسیب زده اند.

مسوول بخش دادخواهی شبکه زنان افغان، در ادامه به پوشش رسانه یی یک رویداد مرتبط به شینکی کروخیل سفیر افغانستان در کانادا اشاره کرده و گفت که برخی رسانه ها در افغانستان، اخیرا خبری را که "دروغ محض" بوده در مورد خانم کروخیل نشر کردند.

وی گفت که خبر نشر شده به ویژه در مورد رد تقاضای ملاقات رسمی با سفیر افغانستان از جانب مقام های کانادایی و استخدام غیر قانونی افراد از سوی خانم کروخیل در سفارت، نادرست بوده است و به شخصیت او آسیب رسانده است. 

مسوول بخش دادخواهی شبکه زنان افغان تصریح کرد که در این زمینه نیز از تلویزیون طلوع به کمیسیون بررسی تخطی های رسانه یی وزارت اطلاعات و فرهنگ شکایت شد؛ اما تا اکنون به آن رسیدگی نشده است.

صدیق الله توحیدی عضو کمیسیون رسیدگی به تخطی های رسانه یی گفت که شکایات مطرح شده از سوی شبکه زنان افغان، بررسی شده است.

وی افزود که به جز قضیه شکایت خانم کروخیل که در کمیسیون حل شد و دو طرف رضایت دادند، دیگر شکایات برای رسیدگی به لوی څارنوالی محول شد.

لوی څارنوالی تا کنون به چگونگی رسیدگی به این شکایات، واکنش نشان نداده است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement