خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بانوی اول: زنان افغان آماده هستند مسؤلیت های بزرگ را به عهده بگیرند

بانوی اول: زنان افغان آماده هستند مسؤلیت های بزرگ را به عهده بگیرند

Oct 04, 2017 - 20:36

کابل (پژواک، ۱۲ میزان ۹۶) : بانوی اول کشور در نشستی با حضور نمایندگان کشورهای کمک کننده به افغانستان، گفته است که فعالیت های زنان افغان در یک سال اخیر رشد قابل ملاحظه یی داشته است.

رولا غنی این موضوع را امروز در حاشیه نشست نمایندگان عالی رتبه کشورهای کمک کننده به افغانستان(سام) که در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد، بیان کرد.

رولا غنی، بانوی اول کشور در این نشست گفت که زنان افغان در عرصه های گوناگون به ویژه تجارت و سرمایه گذاری تبارز کرده اند و نسل نوین افغانستان برای داشتن یک آینده روشن متعهد است و به صورت همه جانبه تلاش می کند.

رولا غنی ضمن ارایه معلومات در مورد فعالیت ها و دستاوردهای عمده زنان افغان طی سه سال اخیر، از شرکای بین المللی و حکومت افغانستان بخاطر همکاری و حمایت از برنامه های توانمند سازی زنان افغان تشکر و قدردانی کرد.

 وی با اشاره به اینکه زنان افغان اکنون آماده هستند که مسؤلیت های کلان را به عهده گیرند گفت، سه هزار زن افغان با همکاری مشترک خویش و بکارگیری توانایی های لازم خویش برای بهبود وضعیت آینده شان تلاش می کنند. 

بانوی اول کشور گفت که در یک سال گذشته، زنان افغان در همه عرصه ها رشد قابل ملاحظه نموده اند و با ایجاد شبکۀ حمایت زنان و اتاق تجارت زنان، بستر فعالیت های به ویژه اقتصادی به این قشر بیشتر فراهم شده است. وی گفت که شوراهای زنان در مشارکت با مردان در نقاط دوردست کشور ایجاد خواهد شد.

وی نقش دولت را در حمایت از زنان ارزنده توصیف کرده گفت که زنان حالا روابط بیشتر با ادارات محلی و مرکزی دارند. بانوی اول افزود که حکومت در بخش آوردن اصلاحات، مبارزه با فساد، روند تدارکات و معرفی حکومتداری الکترونیک تلاش های فراوانی کرده است.

در این مراسم، نمایندگان کشورهای کمک کننده برای افغانستان به گونۀ جداگانه، پیرامون برنامه های رشد زنان افغان و توانمندسازی آنها طی سال های اخیر صحبت کردند.

 در پایان مراسم امروز که محمد اشرف غنی رئیس جمهور نیز شرکت کرده بود، شرکت کنندگان از نمایشگاه عکس تحت نام "تولد دوباره افغانستان" و نمایش نقاشی‌های گروه هنری "آرت لورد" بازدید کردند.

 قرار است فردا پنج‌شنبه سومین نشست نمایندگان بلند رتبه کشورهای کمک کننده به افغانستان(سام) با عنوان (پیشرفت ها و دستاوردهای انکشاف افغانستان و اجندای اصلاحات) به طور رسمی گشایش یابد.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement