خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در مناطق دوردست کشور شوراهای زنان ایجاد میشود

در مناطق دوردست کشور شوراهای زنان ایجاد میشود

Oct 05, 2017 - 11:58

کابل(پژواک،١٣ميزان٩٦): در حاشیۀ نشست" سام" در کابل بر تقویت اقتصاد زنان تاکید شد و همسر رئیس جمهور گفت که در مناطق دور دست کشور، شورای های مشترک زنان و مردان ایجاد خواهد شد.

در خبرنامۀ رياست جمهورى آمده است که محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور، عصر دیروز در نشست زیر نام تمرکز بر تقویت اقتصادی زنان که در حومۀ کنفرانس سام برگزار گردیده بود، اشتراک نمود.

منبع می گوید، در این مراسم که با حضور نمایندگان کشور های کمک کننده با افغانستان برگزار شد، رولاغنی بانوى اول کشور در مورد فعالیت ها و دست آورد های عمدۀ زنان افغان طی سه سال اخیر معلومات ارائه کرد.

وی ازحکومت افغانستان و دوستان بین المللی در مورد همکاری و حمایت از برنامه های تقویت زنان افغان تشکری کرد وگفت که زنان افغان در بخش های مختلف به ویژه در عرصۀ تجارت و سرمایه گذاری تبارز کرد و نسل جدید افغانستان متعهد به آیندۀ روشن می باشند و تلاش های همه جانبه را انجام می نمایند.

رولا غنی گفت که اکنون زنان افغانستان آمادۀ برعهده گرفتن مسوولیت های بزرگ می باشند و افزود که سه هزار زنان افغان با استفاده از توانایی های لازم وهمکاری مشترک خودشان، برای بهبود وضعیت آیندۀ خود تلاش می کنند.

بانوی اول کشور گفت، زنان افغان سال گذشته در تمام عرصه ها رشد قابل توجۀ کردند و با ایجاد اتاق تجارت زنان و شبکۀ حمایت از این قشر، زمینۀ فعالیت های بیشتر اقتصادی برای آنها فراهم شده است.

وی گفت که درمناطق دور دست کشور شوراهای مشترک زنان با مردان ایجاد می شود.

رولا غنی نقش دولت درحمایت از زنان قابل ارزشت دانست و گفت که اکنون زنان با ادارات محلی و مرکزی روابط بیشتر دارند.

بانوی اول گفت که حکومت در بخش معرفی نمودن حکومتداری الکترونیکی و روند تدارکاتی برای ایجاد اصلاحات و مبارزه علیه فساد تلاش های خود بیشتر کرده است.

در این مراسم نمایندگان کشورهای کمک کننده افغانستان به طوری جداگانه در مورد تقویت برنامه ها و پیشرفت زنان افغانستان در سال های اخیر صبحت کردند.

رئیس جمهور افغانستان در ختم این مراسم از نمایشگاه نقاشی های گروه هنری ارت لورد و نمایشگاه عکس تحت نام" تولد دوبارۀ افغانسان" دیدن نمود.

قابل ذکر است که رئیس جمهور افغانستان امروز پنج شنبه نشست سوم سام به نام اجندای انکشاف پیشرفت ها، دست آورد ها و اصلاحات افغانستان افتتاح نماید.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement