خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ديپارتمنت جندر و کميته بررسى شکايات در پوهنتون تعليم تربيه استاد ربانى ايجادشد

ديپارتمنت جندر و کميته بررسى شکايات در پوهنتون تعليم تربيه استاد ربانى ايجادشد

Nov 13, 2017 - 17:28

کابل (پژواک،٢٢ عقرب ٩٦): برای تطبيق پاليسى منع تبعيض، آزار و اذيت جنسى در پوهنتون تعليم تربيه استاد ربانى کابل، ديپارتمنت جندر و کميته بررسى شکايات ايجاد گرديد.

ذبيح الله اسدى رييس اين پوهنتون، امروز در مراسمى که به همين مناسبت در اين پوهنتون تدوير شده بود گفت که آزار و اذيت جنسى، نه تنها در افغانستان بلکه در سطح دنيا وجود دارد و اين يک چالش عمده براى انسان ها به خصوص زنان و دختران مى باشد.

موصوف گفت که پاليسى منع تبعيض، آزار و اذيت جنسى در موسسات تحصيلات عالى کشور، سال قبل از سوى وزارت تحصيلات عالى به همکارى اداره انکشاف بين المللى امريکا تهيه گرديده است.

وى افزود که با ايجاد ديپارتمنت جندر و کميته بررسى شکايات در پوهنتون تعليم تربيه استاد ربانى، تطبيق اين پاليسى عملا آغاز يافت.

شمارى از محصلين و استادان اين اقدام را ستودند.

مارينا ميرزاد يک تن از استادان اين پوهنتون گفت که هر چند طى سال هاى اخير، آزار واذيت جنسى کمتر شده؛ اما با آن هم کاملا از بين نرفته و نياز است که با آن مبارزه صورت گيرد.

او از تهيه پاليسى يادشده از سوى وزارت تحصيلات عالى، ستايش نموده افزود که خودش نيز در تطبيق آن در ساحه کارى خود همکار خواهد بود.

مريم يک تن از محصلين ديپارتمنت محيط زيست اين پوهنتون، به آژانس خبرى پژواک گفت که پاليسى خوبى از سوى وزارت تحصيلات عالى تهيه گرديده؛ اما مهم اين است که عملى گردد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement