خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

طالبان در جوزجان چهار پوليس را با خود برده اند

طالبان در جوزجان چهار پوليس را با خود برده اند

Nov 25, 2017 - 15:40

شبرغان (پژواک،٤ قوس ٩٦): منابع امنيتى در ولايت جوزجان تاييد مى کنند که طالبان  در يک حمله غافلگيرانه بريکى از پوسته هاى امنيتى در ولسوالى آقچه اين ولايت، چهار پوليس ملى و تجهيزات نظامى پوسته را با خود برده اند.

مل پاسوال فقيرمحمد جوزجانی  قوماندان امنيه ولايت جوزجان گفت که پوسته قريه چک، در مسيرشاهراه شبرغان – مزار شريف واقع است که  در اثر معامله يکتن  از منسوبين اين پوسته، به طالبان تسليم داده شده و در اين پوسته شش تن اجرای وظيفه مى کردند، که دو تن آنها به رخصتی رفته بودند و چهار تن ديگر آنها در پوسته بسرمى بردند .

موصوف افزود: "يکتن از همين چهار پوليس، با طالبان تماس برقرار مى کند و بعد از آنکه آنها را وارد پوسته مى سازد, همکارانش را با پنج ميل کلاشنکوف, يک ميل پيکا , يک ميل تفنگچه و يک پايه مخابره تسليم طالبان مى کند و طالبان سه تن از منسوبين پوليس را با فرد ارتباطی شان با خودمى برند."

قوماندان امنيه ولايت جوزجان گفت که پوسته يادشده، امروز دوباره احيا شده و نيرو های جديد به محل اعزام شده اند.

در اين حال ذبيح الله مجاهد سخنگوی طالبان، در يک پيام کوتاه گفته است که طالبان در يک حمله غافلگيرانه، شب گذشته پوسته قريه چکش را سقوط داده اند .

او در پيام به اين نکته نيز اشاره کرده که چهار تن از منسوبين پوليس را به اسارت گرفته و تجهيزات شان را با خود برده اند .

مردی که خود را به اسم مستعار خيرالله معرفی مى کرد گفت که امروز جمعی از محاسن سفيدان شهر آقچه، به نزد طالبان رفته بودند؛ تا برای رهايی چهار تن از منسوبين نيرو های امنيتی وساطت کنند؛  اما طالبان در بدل رهايی اين افراد، پنج تن از زندانيان خود را مطالبه کرده اند.

اين باشنده محل افزود که طالبان به اين نکته نيز اشاره کرده و شرط  گذاشته اند که  پس از تبادله اُسرا , بازداشت شدگان پوليس نبايد ديگر در صفوف نيرو های امنيتی اجرای وظيفه کنند  و طالبان گفته اند اگر بار ديگر اين افراد را در يونيفورم پوليس ببينند، آنها را تيرباران مى کنند.

 اما  فقيرمحمدجوزجانی قوماندان امنيه ولايت جوزجان، در رابطه به اين موضوع ابراز بی اطلاعی نموده گفت که  در مورد اين قضيه، هيچگاهی معامله صورت نخواهد گرفت و آنها صلاحيت اين کار را نيز ندارند و تا کنون در اين مورد با هيچکسی ارتباط و يا تماسی برقرار نگرديده است .

ولسوالی آقچه ولايت جوزجان، از مدت ها به اينسو دستخوش نا امنی شده و گروپی از طالبان وارد برخی از قرا و قصبات اين ولسوالی گرديده اند، که گاهگاهی در قرا و قصبات با نيرو های امنيتی درگيرجنگ مى شوند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement