خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

داعش در ولسوالی قوش تپه صدها راس مواشى مردم را با خود برده اند

داعش در ولسوالی قوش تپه صدها راس مواشى مردم را با خود برده اند

Nov 26, 2017 - 15:51

شبرغان (پژواک،٥قوس ٩٦): مقامات محلى در ولايت جوزجان مى گويند که افراد وابسته به گروه داعش، حداقل ١٦٠٠ راس مواشی باشندگان ولسوالی قوش تپه را با خود به ولسوالی درزاب اين ولايت برده اند.

امين الله ولسوال قوش تپه ولايت جوزجان گفت که گروه داعش، دو روز قبل حدود هشتصد راس مواشی را از منطقه قيزاولدی قريه جرقدوق اين ولسوالى با خود برده بودند و شب گذشته، هشتصد راس مواشی ديگر را که قسمت اعظم آن مربوط به مردم منطقه است نيز برده اند.

وی تصريح کرد که داعشيان، اين رمه های بزو گوسفند را به باور اينکه مربوط به نيروهای پوليس محلی است با خود برده اند .

او گفت که  احتمالا دو صد راس مواشی مربوط به فتاح رئيس يکتن از قوماندانان نيروهای پوليس محلی قريه جرقدوق باشد و کمتر ازده راس ديگر به شکل پراکنده از سربازان پوليس محلی نيز در جمع اين رمه ها موجود باشد، ولی قسمت اعظم آن مربوط به مردم محل است .

ولسوال قوش تپه ولايت جوزجان گفت که گروه داعش به مردم محل پيام داده اند، رمه های بز و گوسفند که مربوط آنهاست و به نيرو های پوليس محلی تعلق ندارد، مى توانند به قريه آقسای مراجعه کرده از نزد آنها تسليم شوند .

امين الله گفت که بخاطر رفع اين مشکل؛ شماری از بزرگان قوم، محاسن سفيدان ومالکان رمه هاى بز وگوسفند، تصميم رفتن نزد سران گروه داعش را به قريه آقسای ولسوالی درزاب دارند تا به اين مشکل خاتمه دهند.

يکتن از باشندگان ولسوالی قوش تپه که خود را به اسم مستعار عبدالقهار معرفی مى کرند گفت که اکنون مردم در ولسوالی قوش تپه، با اين زورگيری ها عادت کرده اند و گروه داعش، از نزد مردم رمه های بز و گوسفند شانرا مى گيرند و طالبان به دنبال پول نقد مردم اند .

اين مرد  افزود که مردم در يک حالت بلاتکليفی قرار دارند و نمى دانند برای کی از درد خود شکايت کنند.

در اين حال، محمد رضا  غفوری  سخنگوی والی جوزجان، از بردن هشتصد راس مواشی توسط داعشيان، شب گذشته ابراز بی اطلاعی نموده؛ اما گفت که آنها قبلا يک هزار راس مواشی را با دو چوپان با خود برده بودند .

او تصريح کردکه پس از ظهر امروز، گروه داعش پنجصد راس مواشی را به مردم محل تسليم داده اند؛  اما تعدادی از رمه ها را با خود نگهداشته و شماری از مردم محل تلاش دارند تا برای رهايی رمه های باقيمانده نزد داعشيان, کاری انجام دهند، که تا کنون مثمر ثمر واقع نشده است .

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement