خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"تاسیسات عام المنفعه در غورماچ از سوی طالبان تخریب شده است"

"تاسیسات عام المنفعه در غورماچ از سوی طالبان تخریب شده است"

Nov 27, 2017 - 17:43

میمنه (پژواک، ۶قوس٩۶): مقام های امنیتی فاریاب، از تلفات سنگین طالبان در جریان عملیات نوید ۶ در غورماچ خبر می دهند؛ اما می گویند که این گروه تاسیسات عام المنفعه در این ولسوالی را تخریب کرده است.

جنرال جنت گل کروخیل قومندان لوای اول قول اردوی ۲۰۹ شاهین در فاریاب، به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان در جریان این عملیات، نیروی جنگی و قوماندانان ارشد شان را از دست داده و متحمل تلفات سنگین شده اند.

به گفته وی، ملا گلبدین ولسوال نام نهاد این گروه در غورماچ، در جریان این عملیات کشته شده و شیخ ندا از افسران پاکستانی به دلیل شکست طالبان، از ریاست شورای نظامی طالبان در سه ولایت شمالی برکنار شده است.

اما کروخیل افزود که طالبان در پی این شکست، تاسیسات دولتی و بازار غورماچ را تخریب کرده اند.

جنرال دلاور شاه دلاور قومندان امنیه فاریاب گفت که در جریان عملیات نوید ۶ که دو ماه پیش با حضور نیروهای مختلف امنیتی آغاز شد، بیش از ۸۰  تن از طالبان مسلح از جمله شماری از قوماندانان آنان کشته و  حدود ۱۵۰ تن دیگر از اعضای این گروه زخمی شده اند.

وی افزود که در پی این عملیات، ده ها قریه نیز از وجود طالبان پاک سازی و  شاهراه قیصار - غورماچ بازگشایی و صدها نیروی امنیتی که در محاصره مخالفان مسلح قرار داشتند، نجات یافتند.

قوماندان امنیه فاریاب خاطر نشان کرد  که در این مدت، چهار تن از نیروهای امنیتی جان باخته و هفت تن دیگر زخم برداشته اند.

اما یک منبع معتبر امنیتی در فاریاب با تايید وارد شدن تلفات سنگین به طالبان، به پژواک گفت که در عملیات غورماچ ۱۵ تن از نیروهای امنیتی جان باخته، هفت تن مجروح و چهار تانک آنان نیز به دست مخالفان مسلح افتاده است.

حاجی سورگل از متنفذان محلی در غورماچ گفت که در نتیجه این عملیات، به طالبان تلفات سنگینی رسیده است و تنها در یک روز  بر اثر حمله های هوایی۵۶ تن از طالبان کشته شده اند.

وی گفت که ساختمان ولسوالی، قوماندانی امنیه و کلینک صحی ولسوالی تخریب شده و دکان های مردم نیز آسیب دیده است.

به گفته این متنفذ محلی، حدود سه هزار خانواده نیز از مرکز غورماچ و اطراف آن آواره شده اند و در وضعیت بدی به سر می برند.

حاجی سورگل افزود ماین گذاری مرکز ولسوالی از سوی طالبان، باعث ایجاد مشکلات جدی برای مردم محل شده است و از همین رو لازم است که حکومت، هر چه عاجل به این معضل رسیدگی کند.

طالبان تا اکنون در این زمینه ابراز نظر نکرده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement